Saha & Montaj Departmanı

ENDÜSTRİYEL ELEKTRİK

Saha & Montaj Departmanı

Müşterilerimizin istekleri projelendirildikten sonra bu isteklerin fabrikamızdaki imalatına başlanır ve planlanan süre sonunda imalat tamamlanır.

İmalatın tamamlanması ile birlikte montaj alanına gönderilecek ve montajı yapılacak tüm makine, ekipman ve tesisat listelerinin kalite kontrolleri yapılır. Varsa eksiklikler giderilir, projelerin eksiksiz şekilde makinelerin ceplerinde olması sağlanır.

Ürünler, kalite kontrollerden sonra ambalajlanır ve etiketlenir.

Etiketlemenin amacı, ürünlerin saha montajı esnasında montaj sırasına uygun şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Aksi takdirde montaj alanında ürünlerin bulunmaması, eksik gelmesi veya montajın sağlıklı bir şekilde yapılmasını engelleyecek karışıklıkların daha baştan engellenmesidir.

Daha Fazlası

Bu şekilde hazırlanan malzemeler montaj sahasına sevkedilir. Ardından montaj ekibi planlanır. Yapılacak işe en uygun ve en tecrübeli teknik personel görevlendirilir. Müşterimizden montajın yapılması için gerekli olan altyapı yeterliliklerinin durumunun teyidi alınır, herhangi bir eksiklik yoksa montaj çalışması başlatılır. Montaj sahasına ulaşan makine, ekipman ve tesisat listeleri, kontrolden geçirilir ve herhangi bir eksiklik olup olmadığı kontrol edilir.

İyi bir montaj isçiliği, sistem ömrünü ve sistem performansını doğrudan etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bu nedenle en tecrübeli teknik personel montaj alanında görevlendirilir.

Saha montajı, akış diyagramına uygun ve müşteri beklentilerini dikkate alacak ve bunu karşılayacak şekilde başlatılır. Her adımda yapılan montaj test edilerek uygunluk onayı alınır. Adım adım gerçekleştirilen montaj çalışmaları devam ederken, müşterimizin de teknik personeline bu konuda eğitimler verilir. Sistemin açılması, kapatılması, kullanımı, çalışma yöntemleri, arızalara müdahale ve arızanın giderilmesi, manuel kullanım, konularında bilgiler verilir. Sistem bu şekilde 1 hafta süreyle çalıştırılarak varsa uygunsuzluk tespit edilir ve daha proje aşamasında iken bu eksikliklerin giderilmesi sağlanır. Herhangi bir sorun yoksa tutanak tutularak, yaptığımız çalışmalar ve elde edilen ilk datalarla birlikte müşteriye teslimi yapılır.

ENDÜSTRİYEL, doğru saha analizi, doğru planlama, yüksek kalitede ürün kullanımı ve titiz montaj işçiliği ile saha montajı kayıplarını en aza indirecek şekilde planlama yapar ve bu sayede müşterimizin tesisinden beklentileri uzun yıllar problemsiz şekilde karşılanmış olur.

Shopping Cart