Otomasyon Departmanı

ENDÜSTRİYEL ELEKTRİK

Otomasyon Departmanı

Endüstriyel otomasyon; temel olarak makinaların ve proseslerin otomatik kontrolü olarak tanımlanabilir. ENDÜSTRİYEL’in otomasyon konusundaki çözümleri PLC sistemler, HMI kullanıcı panelleri ve SCADA görüntüleme teknolojileri üzerine geliştirilmektedir.

Otomasyon çözümleri ile düşük işletme masrafları ve az yatırım ile seri, hızlı ve otomatik olarak üretim yapmak, yapılan üretimi kontrol etmek, izlemek ve planlamak oldukça kolay şekilde mümkün olabilmektedir. Üretim proseslerinin güvenli bir yazılım tarafından kontrol edilmesi, çalışma bilgilerinin online olarak okunabilmesi, prosese ilişkin iş akışının kusursuz olarak uygulanabilmesi ve kritik üretim operasyonlarının daha hızlı ve verimli yönetilmesi otomasyon uygulamalarıyla kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Daha Fazlası

PLC Teknolojisi Otomasyon işlemlerinde PLC kullanımı çokça tercih edilir. PLC sistemlerinde kumanda fonksiyonları yazılım ile gerçekleştirildiğinden farklı uygulamalara adaptasyon kolay olmaktadır. PLC, birimler arasında bilginin güvenilirliğini ve hızlı akışını denetler, programın çalışması monitörden izlenip, arızalara erişim kolaydır. PLC, bir iş akışındaki bütün adımların doğru zaman ve doğru sıradaki bir hareket içerisinde olmasını sağlar. SCADA ve HMI Paneller Kullanıcıların beklentilerinin sürekli olarak artması, uygulamaların giderek daha kompleks hale gelmesine sebep olmakta. Artan karışıklığı kolay uygulanabilir ve izlenebilir olarak tutmak ise SCADA sistemlerine ve HMI’lere düşüyor. HMI’lar, üretim otomasyonunda verimli ve hızlı kontrol sunmasının yanısıra kontrol panolarında kullanılan birçok kablolamadan tasarruf sağlayarak oluşabilecek arızaların da minimum seviyeye düşürülmesine yardımcı olurlar. ENDÜSTRİYEL, otomasyon teknolojilerinde geniş bir bilgi birikimine sahiptir. Deneyimimizin kaynağını ve kalitesini, dünya çapında pazar payına sahip, Hitachi, Phoenix Contact, Fuji Electric, Schneider Electric, Siemens gibi birçok profesyonel ekipman ve monitörleme (SCADA) programı olarak da WONDERWARE firmasının INTOUCH ve Progea firmasının MOVİCON yazılım programları ile tescillemiş bulunmaktayız. Otomasyon çözümlerimiz sistem tasarımı, projelendirme, montaj, malzeme temini, devreye alma ve eğitim faaliyetlerini kapsar. Otomasyon alanında kazandığımız bilgi ve deneyimler tesisinizin altyapı ömrünü arttırırken, işletmenize de büyük oranda maddi kazanç, üstün performans ve emniyet sağlayacaktır. Uzaktan Erişim İle Proses Kontrolü İnternetin hızla yayılması ve kolay ulaşılabilir duruma gelmesi ile web sayfalarının yanında uzaktan erişim olanakları da oldukça ihtiyaç duyulan ve sık kullanılan uygulamalar haline gelmiştir. Sınırsız Uygulama Çeşitliliği Endüstriyel tesis kontrolünün en önemli cihazlarından biri olan operatör panelleri ile her türlü detayda uygulama çözümleri ve çeşitliliği sağlanabilmektedir. HMI’lar (operatör panelleri) kullanıcı ile sistemler arası iletişimi ve data transferini sağlayan arabirimlerdir. Kullanıcı dostu ekranı üzerinde tasarlanacak olan dokunmatik nesne ve tuşlar sayesinde elektromekanik sistemlerin kontrol edilmesi sağlanmaktadır. Otomasyon Çözümlerimiz ˜Un-İrmik Değirmen Otomasyonu Yem Fabrika Otomasyonu Makarna Üretim Hattı Otomasyonu PVC Mikser Dozajlama Otomasyonu Makine ve Proses Otomasyonu

Çözüm Ortaklarımız

Shopping Cart